07.01.2026
Poikkeavat ajojärjestelyt Columbuksessa – asiointi jatkuu sujuvasti!
Columbuksessa on käynnissä energiaremontti, jonka ansiosta kauppakeskus toimii jatkossa entistä energiatehokkaammin ja ympäristöystävällisemmin. Remontin vuoksi ajojärjestelyt poikkeavat hetkellisesti totutusta, mutta asiointi sujuu edelleen helposti.
Hyviä uutisia autoileville asiakkaille: sisäänajo kauppakeskukseen toimii normaalisti koko ajan sekä Tyynylaavantieltä että Vuotieltä, joten meille on edelleen vaivatonta saapua.
Poikkeus koskee ainoastaan ulosajoa. Remontin ajan ulosajo pysäköintihallista tapahtuu poikkeuksellisesti vain Vuotien puolelta, S-marketin päädystä. Reitit on opastettu selkeästi paikan päällä, ja järjestelyt on suunniteltu niin, että liikkuminen on turvallista ja vaivatonta.
Columbuksessa arki jatkuu normaalisti – liikkeet palvelevat tavalliseen tapaan ja toivotamme sinut lämpimästi tervetulleeksi asioimaan meillä myös remontin aikana. Kiitos ymmärryksestä ja yhteistyöstä! Nähdään Columbuksessa!